Základní techniky breakdance

14. 01. 2011 | † 30. 09. 2015 | kód autora: 3VV

Footwork

Tanečník využívá svoje ruce k přenesení váhy celého těla. Nohy dostávají prostor pro pohyb. Každý tanečník má svůj styl footworků a kdo má rychlejší a technicky náročnější footwork, ten je lepší. Základním krokem této techniky je sixstep.

Freez

Nejedná se o nic jiného než o zmrznutí. Znamená to chvilkové zastavení v krkolomné poloze. Freez se provádí zpravidla na rukách nebo na hlavě. Je opravdu mnoho způsobů. V poslední době se zajímavé freeze přejímají z Capoeiry.

Lockin´

Technika, která nepochybně patří k breakingu. Je to technika na nohách využívající rychlé kulaté pohyby zakončené stop timem, poppingem nebo pózou. Je to velmi zábavná technika s velikým prostorem pro improvizaci.

Power moves

Nejznámější projev breakingu. Zahrnuje veškeré točivé pohyby. Tyto prvky vycházejí většinou z gymnastiky a proto jsou velice fyzicky a technicky náročné.

Toprock

Základní krok prováděný na nohách. Každý tanečník má svůj styl, kterým ohromuje svoje diváky. Dá se proložit třeba Lockinem.

Uprock

Krok používaný při náznaku souboje. Dobře provedený uprock vypadá jako skutečná akční scéna vystřižená z filmu o kung - fu. Musíme podotknout, že tanečníci se však navzájem nedostanou do přímého kontaktu

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.